Zdrowotne właściwości matchy

0
877
herbata matcha
herbata matcha

Czym jest matcha? Jak upewniają nas naukowcy oraz badacze jest to jedna z najzdrowszych zielonych herbat do picia. Jest to herbata sproszkowana, którą wystarczy rozpuścić w gorącej wodzie. Herbata matcha znana jest już od tysięcy lat, a dopiero teraz zdobywa swoja największą popularność. Dlaczego? W erze pogoni za piękną, zdrową i wysportowaną sylwetką poszukujemy to coraz nowszych, zdrowszych suplementów. Jednym z nich jest właśnie zapomniana matcha, która teraz przeżywa swoje 5 minut.

Chwyt marketingowy czy ugruntowane fakty?

Na rynku zauważyć można mnóstwo produktów oraz suplementów, które polecane są przez największych sportowców oraz znane gwiazdy fitness. Często jednak okazuje się, że produkty z napisem ‘’fit’’, czy ,,superfood’’ nie różnią się niczym innym niż tylko zachęcającym opakowaniem z twarzą gwiazdy z telewizji. W przypadku herbaty matchy jest inaczej. Nie dość, że działa odchudzająco to posiada liczne właściwości zdrowotne, w tym liczne antyoksydanty. Oprócz tych już wymienionych, matcha posiada wiele innych korzyści dla naszego organizmu. Jakich? Koniecznie sprawdźcie w poniższym wpisie!

Zalety stosowania matchy

Wszyscy miłośnicy herbat od dziś stanowczo powinni spróbować matchy – najzdrowszej zielonej herbaty. Co jeszcze przemawia do spróbowania, a nawet zmiany swojej domowej herbaty? Chociażby to, że jest ona o 137 razy bogatsza w oksydanty od zwykłej, znanej nam herbaty zielonej. Zaskoczeni? Antyoksydanty to substancje, które mogą zapobiec rozwojowi nowotworów, nadciśnienia, chorób serca czy cukrzycy. Bogaty zasób w przeciwutleniacze jest spowodowane tym, że podczas parzenia pijemy nie tylko wywar, lecz sproszkowane, całe liście herbaty.

Oprócz tego, że herbata matcha posiada zdrowotne właściwości jest ona również świetnym sposobem na odchudzanie. Jak już wiadomo herbata matcha posiada aż 10 razy więcej odżywczych wartości niż ta zielona wszystkim nam znana. To już daje wyraźne sygnały na zmianę zawartości naszej skrzynki na herbatę.

  Prowadzenie biznesu w Polsce wciąż skomplikowane. Pod względem uciążliwości procedur jesteśmy na 10. miejscu w Europie i 21. na świecie

Na stres, który towarzyszy Wam na co dzień ta niezwykła herbata będzie jak znalazł. Wszystko dzięki L-teaninie, która uspokaja i pozwala na odprężenie. Ponadto wycisza, zmniejsza niepokój, a jednocześnie pozwala na zachowanie czujności umysłu.

Uwielbiasz kawę za jej moc pobudzenia z rana? Matcha to świetny zamiennik, która daję niemalże tę samą dawkę kofeiny co podczas jednej filiżanki kawy! Jednak w przeciwieństwie do niej, herbata matcha dodaje energii stopniowo. Dzięki temu jesteśmy wstanie uniknąć nagłego spadku siły i być stale z narastającą energią.