Salon – przestrzeń tętniąca życiem

0
778

Dobór dodatków do możliwości przestrzennych pomieszczenia

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, warto więc zadbać o to, aby panowała w nim miła i przytulna atmosfera. Pokój powinien sprzyjać spędzaniu w nim czasu wraz z rodziną czy przyjaciółmi. Do danej aranżacji można dokupić dodatki, które odpowiednio dobrane potrafią odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Bardzo ważne jest to, aby dobierać liczbę i wielkość przedmiotów do metrażu salonu. Warto czasami zdecydować się na jedną lub dwie dekoracje, ale za to postawić na ich formę oraz gabaryty. Jeden konkretny dodatek z pewnością nie pozostanie niezauważony. W większych pomieszczeniach można ustawić rzeźbę lub okazałą roślinę doniczkową. Pokoje o nieco mniejszym metrażu nie powinny zostać zagracone przez nadmierną liczbę ozdób, w związku z czym, powinny być one umyślnie dobrane. Niesłabnącą popularnością cieszą się m.in. zapachowe świece, porcelanowe czy drewniane figurki oraz szklane naczynia. Na takie drobne przedmioty zawsze znajdzie się miejsce, a nawet niewielkie dekoracje potrafią sprawić, że pokoju będzie wydawał się przytulniejszy.

Rośliny jako element ozdobny salonu

Na pytanie, jak udekorować salon, znaleźć można wiele odpowiedzi, aczkolwiek sugerowane pomysły nie zawsze sprawdzają się one w rzeczywistości. Uniwersalnym rozwiązaniem jest ustawienie w pokoju roślin. Taka aranżacja z pewnością ożywi każde pomieszczenie i wprowadzi do niego powiew świeżości. W tej roli sprawdzą się zarówno rośliny doniczkowe jak i kwiaty cięte. Druga z opcji jest oczywiście tymczasowa, ale jest dobrym sposobem na to, aby poprawić nie tylko wygląd pokoju, ale i swojego samopoczucia. Rośliny do salonu nabyć można w wielu sklepach, przebierać można wśród różnych gatunków czy rozmiarów. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na to, jak bardzo wymagająca jest dana roślina.

Pamiątki w roli dekoracji

Pokój dzienny jest niejako sercem domu, sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu czy relaksowi po długim dniu w pracy. Przebywając w nim można także przypomnieć sobie miłe chwile z wakacji, podróży czy ważnych rodzinnych uroczystości, a wszystko to za pomocą zdjęć czy innego typu pamiątek, wykorzystanych w formie dekoracji. Jak udekorować salon, aby przypominał on dobrze spędzone chwile? W tym celu warto wykorzystać np. rodzinne fotografie wykonane na przestrzeni wielu lat i stworzyć z nich gustowny kolaż, którym można ozdobić ścianę. Innym rozwiązaniem jest wydrukowanie danego zdjęcia w dużym formacie i powieszenie go na ścianie zamiast obrazu. Jeżeli odbyło się podróż, w salonie można wyeksponować przywiezione z niej pamiątki. Popularnością cieszą się np. drewniane maski, naczynia czy ceramika. Tego typu przedmioty nabyć można w wielu sklepach także na miejscu, bez potrzeby udawania się w daleką podróż. Tego typu bibeloty nadadzą pokojowi nieco bardziej egzotyczny charakter.

  Bramy przemysłowe